המושב השלישי בכנס נערך תחת הכותרת “פילנתרופיה ממשל ומה שביניהם”. הדוברים השונים במושב זה עסקו בנושא תרומתה של הפילנתרופיה וארגוני המגזר השלישי בהובלת תהליכים אל מול רשויות המדינה ומשרדי הממשלה, סביב שאלה זו נערך פאנל שעסק במקומה של החברה האזרחית והפילנתרופיה בהובלת תהליכים מול משרדי הממשלה.

 

את המושב פתח ח”כ אלי אלאלוף מסיעת כולנו. אלאלוף עסק במשך שנים רבות בהובלת תהליכים בחברה האזרחית, הוא עמד בראש קרן רש”י במשך שנים רבות ובעבר היה מעורב בהובלת פרויקט קידום שכונות שסייע לרבות מערי הפריפריה, כמו כן עמד בראש הוועדה למאבק בעוני (“ועדת אלאלוף”) שאחת מראשי ועדות המשנה הייתה ניצה (קלינר) קסיר. אלאלוף  פתח את דבריו בברכה על הקמת המכון החרדי שלדבריו, יביא לקירוב לבבות בין האוכלוסיות השונות במדינת ישראל ולהיכרות קרובה עם החברה החרדית. בהמשך דבריו אמר אלאלוף כי בהקשר לשיח אודות פילנתרופיה לציין את תרומתה של החברה החרדית ונציגיה בכנסת למען כלל האוכלוסיות.

אחריו נשא דברים היזם מייקל אייזנברג, שותף מייסד ב”אל”ף” – קרן הון המנהלת כ-150 מליון דולר, אשר הוקמה על מנת לשרת ולתמוך ביזמים ישראליים הרוצים לבנות חברות הייטק גלובאליות.  אייזנברג ביקש להדגיש את מקומה החשוב של הפילנתרופיה בהובלת תהליכים גם במקומות שבהם הממשלה מנסה להתערב ולהוביל מגמות.

את הכנס חתם פאנל ייחודי ומרתק שעסק בשאלת מקומה של החברה האזרחית בהובלת תהליכים אל מול רשויות המדינה. את הפאנל הנחה אבינועם ערמוני, המשמש חבר מועצה במכון. והשתתפו בו הרב איצ’ה רוזנבאום ממייסדי עמותת “תמך”, הגב’ מיכל צוק משנה למנכ”ל משרד העבודה והרווחה והממונה על התעסוקה, ואלי פלאי יו”ר המכון.

 

ח”כ אלי אלאלוף

מי שקושר בין פילנתרופיה מודרנית לשלטון אני מציע לו שילמד מהחברה החרדית

מייקל אייזנברג

עצם המפגש הזה הוא דבר מבורך ביותר, וצריך לעשות את זה הרבה יותר