המושב הראשון בכנס עסק באתגר הדיור ובשאלת ההיתכנות של מגורים ופתרונות דיור במרחב המשותף לחרדים ולחילונים. במהלך המושב הוצג בפני קהל המשתתפים פרויקט הדיור שנערך ע”י צוות משותף של המכון החרדי למחקרי מדיניות ומשרד השיכון, על בסיס מסקנות חלק א’ של הפרויקט התקבלה באוגוסט האחרון החלטת ממשלה על בניית עשרות אלפי יחידות דיור בשנים הקרובות עבור צרכי הציבור החרדי. בימים אלו נערכת עבודה מקיפה על חלק ב’ של פרויקט הדיור שיכלול פתרונות תכנוניים מותאמים לציבור החרדי, בצוות ההיגוי של הפרויקט חברים נציגים ממשרדי ממשלה שונים וחוקרי המכון החרדי.

את המושב התכבד לפתוח שר הבינוי והשיכון מר יואב גלנט שבירך את המכון על שיתוף הפעולה המבורך עם צוות המשרד. עם סיום דבריו התכבד ד”ר חיים זיכרמן שערך את חלק א’ של פרויקט הדיור להציג את את העבודה שנעשתה.

את המושב חתם פאנל ייחודי ומרתק שעסק בשאלת ההיתכנות מגורים משותפים של חרדים וחילונים. הפאנל נערך בראשות ח”כ יעקב אשר מסיעת יהדות התורה ובהנחיית סגן ראש עיריית ירושלים וחבר הנהלת המכון יצחק פינדרוס. בפאנל השתתפו ראש עיריית לוד מר יאיר רביבו, סגנית ראש עיריית קרית גת שולמית סהלו, נתנאל לפידות מאגף התכנון במשרד השיכון, גיל ריבוש מאגף המחקר של עיריית ירושלים, והרב יעקב גוטרמן ראש עיריית מודיעין עילית.

 

ד”ר חיים זיכרמן

לא ייתכן שלבאר שבע יהיו שלושים אלף יח”ד במסגרת הסכם גג וראש העיר יתנגד לכניסת חרדים

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט

השורשים של הציונות נעוצים באהבת הארץ ובתפילה לציון שנשאו יהודים בכל הגלויות לאורך אלפי שנים

ח”כ יעקב אשר

כוח פוליטי בלבד הוא חשוב, אבל הוא לא מספיק ואינו יכול לייצר תוצאות אופטימליות

שר הפנים, הנגב והגליל אריה דרעי

כבר לפני עשרים שנה רציתי יחד עם ידידי זאב וולפסון להקים מכון מחקר על החברה החרדית